Nowa maszyna. Nowa sterowanie. Nowa jakość pracy.

Doskonale przygotowane do automatyzacji centrum obróbkowe VARIAXIS C-600 może być wyposażone w szereg opcjonalnych komponentów służących do konfigurowania produkcji w sposób zapewniający oczekiwaną wydajność i jakość. Nowy system CNC MAZATROL SmoothAi podnosi efektywność i wartość maszyny, oferując szeroką gamę zaawansowanych funkcji programowania, a przy tym jest łatwy w użyciu I zapewnia wysoką stabilność pracy.

  • Obustronnie podparty stół uchylno-obrotowy zapewniający wysoką szybkość i dokładność obróbki, z opcjonalnym przygotowaniem pod przyłącza hydrauliczne. 

  • Sztywne wrzeciono o prędkości obrotowej 12 000 min-1 z napędem o mocy 18,5 kW (przy 10% ED) oraz opcjonalne wrzeciono o wysokim momencie obrotowym i prędkości obrotowej 15 000 min-1, wysokoobrotowe wrzeciono o prędkości obrotowej 18 000 min-1 lub wrzeciono z napędem o dużej mocy i prędkości obrotowej 20 000 min-1.

  • Magazyn na 30 narzędzi (standardowo); opcjonalnie dostępne magazyny na 60, 90 i 120 narzędzi 

 
 
  
MAZATROL SmoothAI — nasz system sterowania CNC MAZATROL Smooth nowej generacji — dostarcza zaawansowane udoskonalenia cyfrowe, które podnoszą efektywność i wartość procesu obróbki poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI), cyfrowego bliźniaka i automatyzacji. 
 
System został zaprojektowany w taki sposób, aby odpowiadał na wymagania współczesnego, stale zmieniającego się środowiska produkcji. Cała gama zaawansowanych funkcji programowania istotnie ułatwia korzystanie z systemu sterowania i zapewnia jego idealną koordynację z działaniem obrabiarki. Przekłada się to na szybsze programowanie, szybkie usuwanie materiału i wysoką dokładność obróbki. 
 

Solid MAZATROL 

Oprogramowanie Solid MAZATROL automatycznie tworzy programy obróbki części w systemie MAZATROL na podstawie trójwymiarowych modeli CAD, dobierając optymalny proces obróbki z wykorzystaniem sztucznej inteligencji..

SMOOTHAi Spindle 

Oprogramowanie SMOOTHAi Spindle wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizacji warunków skrawania, monitorując drgania wrzeciona i parametry skrawania (posuwy i prędkości obrotowe), by te drgania wyeliminować. Uzyskane w ten sposób optymalne charakterystyki skrawania właściwe dla poszczególnych narzędzi są zapisywane w systemie MAZATROL lub w programie EIA (NC)

Ai Thermal shield 

Automatycznie kompensuje skutki zmian temperatury w obrabiarce. W oprogramowaniu stosowane są techniki samouczenia maszyn w połączeniu z modelowaniem przestrzenno-czasowym, by poprawić stabilność procesów i uniezależnić je od temperatury, a w efekcie zwiększyć dokładność obróbki. 


 

MAZATROL Twins 

Oprogramowanie MAZATROL Twins tworzy w środowisku biurowym wirtualne kopie maszyn dokładnie naśladujących działanie obrabiarek na hali produkcyjnej.

Smooth Project Manager 

Umożliwia wygodne zarządzanie danymi i ich synchronizację między obrabiarkami a oprogramowaniem CAD/CAM, przyspieszając proces ustawiania maszyn.  

Smooth CAM Ai

Pozwala na tworzenie i edytowanie programów w trybie offline, podczas gdy symulacja zapewnia weryfikację ścieżki narzędzia.

 
 
  
 
Dzięki nowemu interfejsowi, który opracowany został we współpracy z czołowymi dostawcami robotów, oprogramowanie sterujące SmoothAi jest w stanie korzystać z zaawansowanych funkcji automatyzacji i zapewnić integrację z robotami.
 
Gdy wymagana jest jeszcze większa wydajność, zmieniacze 2-paletowe umożliwiają operatorom ustawienie następnego detalu jeszcze w trakcie obróbki poprzedniego. 
 

Smooth Robot Cell Controller (RCC)

Służy do zaawansowanego planowania harmonogramu pracy maszyn. Umożliwia zarządzanie robotami podającymi i odbierającymi narzędzia, operującymi szczękami uchwytów i transportującymi materiał — przez co doskonale nadaje się do produkcji małoseryjnej zróżnicowanych wyrobów.

Robot setup assist:

Umożliwia operatorom tworzenie programów dla robotów bezpośrednio z systemu sterowania obrabiarką, za pośrednictwem interfejsu parametrycznego. Wystarczy podać podstawowe informacje, takie jak średnica, długość i miejsca zaciśnięcia materiału, a rozwiązanie automatycznie wygeneruje program dla robota, który sterowany będzie przez system SmoothAi. 


Facebook
Twitter
YouTube
Instagram
LinkedIn